لیزر coایتالیایی DEKA (برای اولین بار در ایران)

درمان زگیل تناسلی با لیزر

بدون بیهوشی، بدون بستری شبانه، درمان در 30دقیقه

دستگاه لیزر co2 دکا

بسیاری از افراد از صحبت کردن درباره بیماری‌های نشیمنگاهی از جمله زگیل تناسلی خجالت می‌کشند برای مراجعه به پزشک تعلل می‌کنند. اما بایستی بدانید پزشک مورد نظر شما، روزانه تعداد زیادی درمان در این ناحیه انجام می‌دهد. لذا خجالت شما کاملاً بی‌مورد است و درمان شما برای پیشگیری از عواقب خطرناک هرچه زودتر ضروری و واجب می‌باشد.​​​​​​​

درمان زگیل تناسلی با لیزر؛ چرا این مطب بهترین انتخاب شماست؟

مراجعه به پزشک لزوما به معنی جراحی و درمان های پیچیده نیست و ممکن است دکتر از روش دارو درمانی و تجویز قرص و پمادهای موضعی برای درمان بیماری شما استفاده کند.​​​​​​​

درمان زگیل تناسلی هم در مردان و هم در زنان با استفاده از لیزر CO2 امکان پذیر می‌باشد و این مطب دارای بهترین نوع لیزر CO2 است.

- امکانات و تجهیزات این مطب:
بهره‌بردن از بهترین لیزر جهان برای جراحی، لیزر ایتالیایی DEKA 
لیزر (co2)دکا مشهورترین و سودمندترین تکنولوژی لیزر جراحی می‌باشد
لیزر DEKA مورد تایید سازمان غذا و دارو (FDA) کشور امریکا است و نظام پزشکی ایران می‌باشد.
لیزر دکا، نوری با طول موج بلند ساطع می‌کند که عمق نفوذ بیشتری دارد و به همین دلیل درمان به صورت اصولی‌تر با این دستگاه امکان‌پذیر است.
ارزانترین قیمت در کل ایران.
درمان بصورت فوری و سرپایی در همان جلسه ویزیت و ترخیص بلافاصله پس از درمان
ظاهر زیبا و کاملاً بهداشتی، این مرکز را از مابقی مراکز متمایز کرده‌است.

- ویژگی‌های پزشک: 
دارا بودن دانش، مهارت، تجربه و سابقه کافی؛ که باعث تشخیص درست بیماری و انجام بهترین درمان می‌شود.
اظهار توجه و علاقه خاص به مساله بيمار و گوش دادن به صحبت‌های ایشان.
ايجاد احساس راحتي در بيمار از طريق مکالمه و پرسیدن سوالات متنوع از بیمار برای ارائه بهترین درمان به بیمار.
ويزيت انفرادي و خصوصي در کمال صبر و نکته سنجی پزشک.
تخصص مناسب جهت درمان مطلوب.
​​​​​​​​​​​​​​
- خدمات مطب برای بیمارن:
در سال‌های اخیر رضایت بیماران از خدمات بهداشتی توجه بیشتری را به خود جلب کرده‌‌است که هدف اصلی این مطب می‌باشد.
توانایی ملاقات در زمان‌های مناسب.
انجام امور درمان درد مقعد و ویزیت بیمار در یک روز.
اختصاص وقت كافي جهت معاينه.
استفاده از دستياران با كفايت و کادر درمان دوره دیده جهت کمک رسانی به بیمار.​​​​​​​

درمان زگیل تناسلی با لیزر، این مزیت را دارد که یک بار برای همیشه از شر زگیل خود خلاص می‌شوید. این روش برای از بین بردن زگیل‌های خوشه‌ای و تکی با تعداد زیاد بسیار موثر می‌باشد. درمان با لیزر می‌تواند کمی نسبت به روش‌های دیگر هزینه بیشتری داشته‌باشد ولی نتایج قطعی‌تری هم به دنبال دارد. این روش طی مدت زمان نیم ساعت و به صورت کاملا سرپایی انجام می‌شود. بیمار بلافاصله پس از لیزر می‌تواند به محل کار خود برگردد. زمان نقاهت آن کاملا کوتاه مدت می‌باشد. از جمله کسانی که از شهرستان برای درمان زگیل خود به شهرها مراجعه می‌کنند، با انجام لیزر همان روز به شهرستان خود باز می گردند.​​​​​​​​​​​

درمان زگیل تناسلی با لیزر co2 دکا

درمان زگیل تناسلی با لیزر ایتالیایی‌ دکا بهترین روش درمان

بعضی از بیمه‌های تکمیلی ممکن است بخشی از هزینه لیزر زگیل تناسلی را به عهده بگیرند، اما برای اطلاعات دقیق تر باید از بیمه مربوطه سوال کنید.

درمان زگیل تناسلی با لیزر co2 دکا

زگیل تناسلی بافتی نرم و برجسته است که بر روی ناحیه تناسلی ظاهر می‌شود. این بیماری از طریق ارتباط جنسی منتقل می‌شود و نوع خاصی از ویروس پاپیلوم انسانی (HPV) می‌باشد. زگیل تناسلی ممکن است باعث درد، ناراحتی و خارش در ناحیه تناسلی شود.
شایع‌ترین نوع بیماری‌های آمیزشی یا جنسی ویروس HPV می‌باشد. مردان و زنانی که روابط جنسی بیشتری دارند، بیشتر از سایرین در معرض آلودگی به ویروس اچ‌پی‌وی HPV یا زگیل تناسلی هستند. بیماری HPV برای زنان خطرناک‌تر است زیرا برخی از انواع HPV می‌توانند سرطان دهانه رحم یا واژن را ایجاد کنند.
معمولاً از زمان انتقال ویروس تا ایجاد زگیل چندین هفته تا چندین ماه فاصله است. زگیل تناسلی همیشه با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیست، زیرا ممکن است این زگیل‌ها بسیار کوچک و به رنگ پوست یا کمی تیره‌تر باشند. همچنین ممکن است زائده‌های ایجاد شده شبیه گل کلم، صاف یا کمی زبر و حساس به لمس باشند. این بافت‌ها ممکن است به شکل یک خوشه زگیل یا فقط یک زگیل تنها ظاهر شوند.
این زائده‌ها از طریق تماس با فردی که دارای این ویروس می‌باشد، قابل انتقال است. همچنین ویروس ناشی از این عارضه به همراه انتقال خود زگیل‌ها از طریق ارتباط دهانی وجود دارد. اما طبق تحقیقات پزشکی امکان انتقال آن از طریق دستشویی‌ها وجود ندارد.

بیشتر زگیل‌های تناسلی آنقدر کوچک هستند که نمی‌شود آنها را با چشم غیرمسلح دید. اما برخی اوقات این زگیل‌ها گسترش یافته و در دسته‌های کوچک خود را نشان می‌دهند. زگیل تناسلی به صورت برجستگی‌های کوچک تا متوسط گوشتی به رنگ پوست یا کم‌رنگ‌تر یا پررنگ‌تر روی سطح خارجی و یا دیواره‌های داخلی واژن و نیز ناحیه بین مقعد و واژن و روی سطح دهانه رحم (سرویکس) رشد می‌کنند.
در مردان، ممکن است در نوک آلت تناسلی یا در طول بدنه آن یا روی سطح کیسه بیضه و نیز مقعد رشد کنند. سطح این زگیل‌ها ممکن است صاف یا کمی زِبر باشد. گاهی ممکن است به هم پیوند بخورند و ضایعات بزرگ گل کلم مانند تشکیل دهند.
دوره واگیری و بروز علایم بیماری بین چند هفته تا دو سال گزارش شده‌است؛ ولی امکان بیشتر شدن این دوره هم وجود دارد. زیرا ویروس اچ‌پی‌وی در بدن می‌ماند و از بین نمی‌رود.
در افرادی که رابطه ی جنسی دهانی داشته‌اند این زائده‌ها ممکن است در اطراف نواحی دهان، زبان، لب ها و گلو ایجاد شده باشد.
رنگ زگیل‌های تناسلی غالبا به رنگ پوست است ولی در برخی موارد ممکن است تیره تر یا روشن تر از رنگ پوست فرد باشد.
اگر زائده‌ه‍ا در مسیر مجاری ادراری قرار گرفته باشند می‌توانند باعث ایجاد خونریزی، بروز درد و انسداد مجاری ادراری شوند.

​​​​​​​افراد در معرض خطر زگیل های تناسلی
هر شخص فعال جنسی در معرض خطر ابتلا به HPV قرار دارد. با این حال، ریسک ابتلا به این بیماری برای برخی اشخاص بیشتر است:
افرادی که کمتر از 30 سال سن دارند.
کسانی که سیستم ایمنی ضعیف داشته‌باشند.
فرزند مادرانی که در طی دوره بارداری مبتلا به ویروس بوده‌اند.

زگیل تناسلی چیست؟

درمان زگیل تناسلی با لیزر co2 دکا

زگیل تناسلی بافتی نرم و برجسته است که بر روی ناحیه تناسلی ظاهر می‌شود. این بیماری از طریق ارتباط جنسی منتقل می‌شود و نوع خاصی از ویروس پاپیلوم انسانی (HPV) می‌باشد. زگیل تناسلی ممکن است باعث درد، ناراحتی و خارش شود.
شایع‌ترین نوع بیماری‌های آمیزشی یا جنسی ویروس HPV می‌باشد. مردان و زنانی که روابط جنسی بیشتری دارند، بیشتر از سایرین در معرض آلودگی به ویروس اچ پی وی HPV یا زگیل تناسلی هستند. بیماری HPV برای زنان خطرناک‌تر است زیرا برخی از انواع HPV می‌توانند سرطان دهانه رحم یا واژن را ایجاد کنند.
معمولاً از زمان انتقال ویروس تا ایجاد زگیل چندین هفته تا چندین ماه فاصله است. زگیل تناسلی همیشه با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیست، زیرا ممکن است این زگیل ها بسیار کوچک و به رنگ پوست یا کمی تیره‌تر باشند. همچنین ممکن است زائده‌های ایجاد شده شبیه گل کلم، صاف یا کمی زبر و حساس به لمس باشند. این بافت‌ها ممکن است به شکل یک خوشه زگیل یا فقط یک زگیل تنها ظاهر شوند.
این زائده‌ها از طریق تماس با فردی که دارای این ویروس می‌باشد، قابل انتقال است. همچنین ویروس ناشی از این عارضه به همراه انتقال خود زگیل‌ها از طریق ارتباط دهانی وجود دارد. اما طبق تحقیقات پزشکی امکان انتقال آن از طریق دستشویی ها وجود ندارد.
این زائده ها از طریق تماس با فردی که دارای این ویروس می‌باشد، قابل انتقال است. همچنین ویروس ناشی از این عارضه به همراه انتقال خود زگیل‌ها از طریق ارتباط دهانی وجود دارد. اما طبق تحقیقات پزشکی امکان انتقال آن از طریق دستشویی ها وجود ندارد.
بیشتر زگیل‌های تناسلی آنقدر کوچک هستند که نمی‌شود آنها را با چشم غیرمسلح دید. اما برخی اوقات این زگیل‌ها گسترش یافته و در دسته‌های کوچک خود را نشان می‌دهند. زگیل تناسلی به صورت برجستگی‌های کوچک تا متوسط گوشتی به رنگ پوست یا کم‌رنگ‌تر یا پررنگ‌تر روی سطح خارجی ولو یا دیواره‌های داخلی واژن و نیز ناحیه بین مقعد و واژن و روی سطح دهانه رحم (سرویکس) رشد می‌کنند. در مردان، ممکن است در نوک آلت تناسلی یا در طول بدنه آن یا روی سطح کیسه بیضه و نیز مقعد رشد کنند. سطح این زگیل‌ها ممکن است صاف یا کمی زِبر باشد. گاهی ممکن است به هم پیوند بخورند و ضایعات بزرگ گل کلم مانند تشکیل دهند.[نیازمند منبع]دوره واگیری و بروز علایم بیماری بین چند هفته تا دو سال گزارش شده‌است؛ ولی امکان بیشتر شدن این دوره هم وجود دارد. زیرا ویروس اچ‌پی‌وی در بدن می‌ماند و از بین نمی‌رود.

​​​​​​​افراد در معرض خطر زگیل های تناسلی
هر شخص فعال جنسی در معرض خطر ابتلا به HPV قرار دارد.
افرادی که کمتر از 30 سال سن دارند.
کسانی که سیستم ایمنی ضعیف داشته باشند.
فرزند مادرانی که در طی دوره بارداری مبتلا به ویروس بوده‌اند.

زگیل تناسلی و علائم این بیماری

درمان زگیل تناسلی با لیزر co2 دکا

زگیل تناسلی و دلایل به وجود آمدن این بیماری
زگیل تناسلی در اغلب موارد در اثر ویروس اچ پی ویHPV ایجاد می‌شود. 30تا 40 نوع مختلف از ویروس HPV وجود دارد که تنها بر اندام تناسلی تاثیر می‌گذارد، اما فقط چند نوع آن باعث زگیل‌های تناسلی می‌شوند. ویروس HPV از طریق تماس پوست با پوست قابل انتقال است، به همین دلیل جزء بیماری‌های آمیزشی یا جنسی در نظر گرفته می‌شود.
این ویروس شیوع گسترده‌ای دارد، بر طبق اعلامیه منتشر شده از مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، اغلب افراد فعال از نظر جنسی در مراحلی از زندگی این ویروس را دریافت می‌کنند. با این حال، ویروس همواره منجر به عوارضی مانند زگیل‌های تناسلی نمی شود؛ بلکه زگیل تناسلی معمولاً توسط نوع خاصی از ویروس HPV ایجاد می‌شود که از سایر ویروس‌هایی که باعث ایجاد زگیل در سایر نواحی بدن می‌شود، متفاوت است. به بیانی دیگر می‌توان گفت زگیل نمی‌تواند از دست کسی به اندام تناسلی گسترش یابد و یا بالعکس.

سایر روش‌های انتقال:
در موارد نادر، ممکن است از طریق لباس زیر نیز منتقل شود.
انجام اپیلاسیون در مراکز غیر بهداشتی
شانس بالا انتقال به جنین هنگام زایمان طبیعی
استفاده از تیغ‌های اصلاح در ناحیه تناسلی منجر به منتشر شدن زگیل‌ها در نواحی دیگر می‌شود.

روش‌هایی که از طریق آنها امکان انتقال وجود ندارد:
این عارضه از طریق دست دادن منتقل نمی شود.
استفاده مشترک از سرویس های بهداشتی با فردی که مبتلا به ویروس اچ پی وی بوده‌است، ربطی به انتقال آن ندارد.​​​​​​​

زگیل تناسلی به چه دلیل به وجود می‌آید ؟​​​​​​​

تشخیص زگیل تناسلی
برای تشخیص این بیماری، دکتر به بررسی وضعیت سلامت و علائمی که تجربه می‌کنید می‌پردازد. داشتن اطلاعات کافی در مورد رابطه‌هایی که تجربه کرده‌اید نیز می‌تواند به پزشک در تشخیص دقیق‌تر کمک نماید. اولین مرحله نیز برای تشخیص دقیق‌تر معاینه فیزیکی در ناحیه‌ی مشکوک به زگیل است. برخی از افراد که برای درمان به ما مراجعه می‌کنند، این سوال را دارند که آیا هر زخم تناسلی، زگیل است؟
در پاسخ باید بگوییم خیر. بیشتر زخم ها در ناحیه مقعد به دلیل شقاق یا یبوست مزمن می‌باشند.
تشخیص دقیق و درست زگیل تناسلی مهم‌ترین مرحله برای آغاز درمان این بیماری است. در نتیجه انتخاب صحیح پزشک معالج خوب با سابقه درمانی موفق از اهمیت بالایی برخوردار است.

تشخیص زگیل تناسلی در زنان
برای تشخیص دقیق زگیل تناسلی در زنان نیاز به معاینه لگنی است همچنین برای این منظور از نوعی محلول اسیدی استفاده می کنند تا از این طریق زگیل قابل مشاهده باشد. همچنین انجام آزمایش پاپ اسمیر (دریافت نمونه از سلول های گردنه رحم) برای زنان در این مرحله تجویز می شود تا وجود HPV در آنها تایید گردد. نوع خاصی از ویروس اچ پی وی ممکن است نتایج غیر طبیعی در یک آزمایش پاپ ایجاد کند که نشان دهنده تغییرات پیش سرطانی است. اگر پزشک شما این ناهنجاری ها را تشخیص دهد، ممکن است نیاز به تکرار بیشتر برای نظارت بر هرگونه تغییر یا یک روش تخصصی به نام کولپوسکوپی باشد.
زنان در صورتی که می‌خواهند از وجود HPV، عامل سرطان اطمینان داشته‌باشند می‌توانند آزمایش DNA انجام دهند. این آزمایش تعیین می‌کند که چه نوع HPV در سیستم شما وجود دارد. آزمایش HPV برای مردان هنوز در دسترس نیست.

کرایو تراپی (فریز کردن زگیل‌ها)
روش درمان کرایوتراپی توسط متخصص پوست و جراح برای درمان زگیل تناسلی انجام می‌گیرد. تری‌کلرواستیک اسید (TCA) همان ماده شیمیایی می‌باشد که توسط یک پزشک در سطح زگیل‌ها اعمال شده و زائده پس از یخ‌زدن (انجماد) از بین می‌رود.
طی این روش موفق 75% بیماران رضایت کامل داشته و 15% از آنها تجربه بازگشت زگیل را داشته‌اند. با این حال، کرایوتراپی یا سرما درمانی یکی از روش‌های قطعی درمان زائده‌های گوشتی بعد از لیزر می‌باشد.
 
الکتروکوتر یا سوزاندن
یکی از روش‌های قدیمی برای درمان زائده‌ها که از قدیم به کار گرفته می‌شده، الکتروکوتر یا سوزاندن زگیل‌ها می‌باشد. در این روش که جراحی معمولی می‌باشد، پزشک از جریان الکتریکی برای گرم کردن و از بین بردن بافت‌های غیر طبیعی روی پوست استفاده می‌کند. این روش بیشتر برای زائده‌های گوشتی نرم کاربرد دارد و اگر زگیل شما سفت شده و زبر می‌باشد، لیزر و کرایو پیشنهادهای پزشک متخصص هستند.

جراحی زگیل تناسلی یا لیپ 
یکی از روش‌هایی که پزشکان یا جراحان عمومی برای از بین این رشدهای کوچک به کار می‌گیرند، جراحی می‌باشد. عمل جراحی اغلب برای زائده‌های روی پوست کاربرد داشته و اگر زگیل داخل واژن یا مقعد باشد، از لیزر برای از بین بردن آن استفاده می‌کنند. جراحی شامل روش سنتی بریدن به وسیله تیغ جراحی می‌باشد و قبل از آن محل عفونی به طور موضعی بی‌حس می‌شود. زخم ناشی از برداشتن زگیل‌ها بخیه زده می‌شوند.
پس از درمان زگیل‌های تناسلی، زنان لازم است هر 6 ماه یکبار برای انجام تست پاپ اسمیر اقدام نمایند. زیرا این تست می‌تواند تغییرات سلول در دهانه رحم را به خوبی نمایان کند.بعضی از انواع HPV که موجب بروز زگیل می‌شود، خطر ابتلا به سرطان را ندارد اما انواع دیگری از این ویروس در ابتلا به سرطان نقش دارند.

درمان خانگی برای زگیل تناسلی
هرگز از درمان‌های خانگی (OTC) برای درمان مشکل خود استفاده نکنید . همچنین استفاده از داروهای زگیل مناسب برای نواحی دیگر بدن، بر روی زگیل‌های تناسلی ممنوع است. زیرا درمان‌هایی که برای مناطق دیگر بدن طراحی شده‌اند اغلب قوی‌تر از درمان‌های مورد استفاده در اندام تناسلی هستند.
با استفاده از درمان‌های اشتباه ممکن است آسیب بیشتری به بدن خود وارد کنید.

درمان دارویی
در صورتی که زگیل بسیار کوچک باشد، پزشک ممکن است برای درمان زگیل تناسلی داروهای موضعی و پماد را تجویز نماید که برخی از آنها شامل موارد زیر باشد:
پماد آلدارا یا ایمی کیمود:
که بر روی سیستم ایمنی کار می‌کند و به صورت موضعی بر روی پوست مالیده می‌شود و برای درمان نوع خفیفی از سرطان پوست با نام کارسینوم نیز تجویز می‌شود.
پودوفیلاکس podofilox:
این دارو به صورت محلول و یا ژل می باشد و فقط در بخش خارجی پوست مانند زگیل تناسلی و زگیل مقعدی استفاده می شود و به خاطر خاصیت اسیدی در بخش های داخلی و نواحی حساس مانند مانند لب و داخل دهان، واژن و مجرای تناسلی و واژن به هیچ عنوان نباید استفاده شود و فقط با نسخه پزشک میتوان تهیه کرد.
اسید سالیسیلیک یا TCA:
به علت ارزان بودن این محلول اسیدی، برخی افراد و حتی پزشکان برای درمان زگیل تناسلی این روش را پیشنهاد میکنند که فقط برای زگیل های بسیار کوچک ممکن است کاربرد داشته باشد ولی عوارض آن بسیار زیاد بوده و مدت زمان درمان( در صورتی که موفق باشد) حدود 6 الی 8 هفته به طول می انجامد و به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.
متاسفانه در اکثر نتایج دارو و پماد پاسخگو نبوده و باعث رشد بیشتر زگیل‌ها می‌شود. 

تست پاپ اسمیر
برای تشخیص ویروس عامل زگیل تناسلی و بررسی خطرات احتمالی آن به زنان بالای 35 سال توصیه می شود که حداقل سالیانه یک بار تست پاپ اسمیر را انجام دهند.این تست فقط مختص خانم‌هاست و با نمونه برداری مختصری از سلول‌های دهانه‌ی رحم و واژن می‌توان یک بررسی دقیق پیرامون این بیماری و تبعات آن انجام داد. 
در این روش دهانه‌ی رحم به وسیله ی دستگاهی به نام اسپکولوم به آرامی باز می‌شود و سپس با یک برس استریل از سلول‌های دیواره‌ی رحم و واژن نمونه برداری لازم  انجام می‌شود.

آزمایش خون زگیل تناسلی
برای تشخیص نوع زگیل‌های تناسلی و وجود ویروس HPV در بدن فرد علاوه بر انجام تست پاپ اسمیر که روشی مخصوص خانم‌هاست، روشی با نام روش مولکولی وجود دارد که هم برای خانم ها و هم برای آقایان قابل استفاده‌است. میزان حساسیت و دقت این روش بسیار بالاست و می‌تواند به طور دقیق مشخص کند که آیا شخص به ویروس HPV مبتلا است یا خیر ؟
یکی از راه های انجام روش مولکولی انجام روش ژنوتایپینگ است که به وسیله‌ی آن ژن HPV را توالی یابی می‌کنند و از این طریق به این مساله که آیا فرد به ویروس آلوده است یا خیر پی می‌برند.
همچنین برای تشخیص HPV روش دیگری هم با نام REAL TIME PCR وجود دارد که در آن ژن مورد نظر بیش از هزاران بار مورد تکثیر قرار می‌گیرد و سپس نتایج حاصل از آن را روی دستگاه آنالیز می‌کنند.

روش درمان زگیل تناسلی با لیزر co2 دکا

​تشخیص زگیل تناسلی و روش‌های درمان زگیل تناسلی

درمان زگیل تناسلی با لیزر co2 دکا
درمان زگیل تناسلی با لیزر co2 دکا

​زگیل تناسلی و زگیل معمولی

تمامی زائده‌هایی که بر روی بدن بر اثر این عفونت به وجود می‌آیند در اثر ابتلا به ویروس HPV می‌باشد و هیچ عامل دیگری برای ایجاد زگیل‌ها شناخته نشده‌است. این ویروس دارای تیپ‌های مختلفی است و هر تیپ رفتار جداگانه‌ای را از خود نشان می‌دهد. برخی از تیپ‌های این ویروس فقط باعث ایجاد زگیل‌های معمولی بر روی دست و کف پا و سایر نقاط بدن می‌شوند و معمولاً پس از گذشت ۱۸ الی ۲۴ ماه بدون درمان پزشکی ناپدید شده و از بین بروند. اما زگیل‌های تناسلی گونه‌هایی از ویروس HPV هستند که بر روی ناحیهٔ تناسلی و مقعد رشد می‌نمایند و در صورتی که شخص ارتباط جنسی دهانی با فرد آلوده به ویروس داشته‌باشد امکان رشد این عفونت در دهان، لب‌ها، زبان و گلو وجود دارد. همچنین زگیل تناسلی می‌تواند باعث ایجاد عفونت‌ها و بیماری‌های مهلکی مانند انواع سرطان از جمله سرطان دهانهٔ رحم و واژن در زنان شود در صورتی که زگیل‌های معمولی چنین خطری در برندارند.

درمان زگیل تناسلی توسط پزشک متخصص

افراد وقتی به وجود این ویروس در بدن خود پی می‌برند که علائم ظاهری آن را در نواحی تناسلی مشاهده کنند. بیماری‌هایی مثل اسکین تگ هم علائمی مشابه با زگیل تناسلی دارند، بنابراین وجود هر زائده‌ای به معنی ابتلا به این بیماری نیست. برای تشخیص زگیل نیاز به انجام تست و آزمایش‌های مربوطه و همچنین مراجعه به دکتر متخصص است.

اما دکتر زگیل تناسلی چه کسی است؟

دکتر پوست: درمان زگیل تناسلی با مراجعه به متخصص پوست و با استفاده از لیزر درمانی امکان پذیر است، اما متخصص پوست به عنوان دکتر زگیل تناسلی شناخته نمی‌شود. همچنین دکتر متخصص پوست فقط برای درمان زائده‌های خارجی که حساسیت کمتری دارند، گزینه مناسبی است.

دکتر زنان:  به دلیل ارتباط مستقیم ویروس hpv با سرطان‌های دستگاه تناسلی و بخصوص سرطان دهانه رحم، توصیه می‌کنیم همه خانم‌هایی که رابطه جنسی داشته‌اند بدون توجه به اینکه علائمی دارند یا خیر، برای معاینه بالینی و همچنین انجام تست پاپ‌اسمیر و پی‌سی‌آر به دکتر زنان مراجعه کنند. انجام معاینه دوره‌ای توسط دکتر زنان می‌تواند به تشخیص به موقع و کنترل زگیل تناسلی کمک کند.

دکتر اورولوژی: معمولا متخصصین اورولوژی(urology) جراح هم هستند و از این جهت می‌توان آنها را به عنوان دکتر زگیل تناسلی انتخاب کرد. افرادی که دچار زائده‌های بزرگ هستند و نیاز به جراحی دارند، می‌توانند به دکتر اورولوژی مراجعه کنند.پزشک اورولوژی به دلیل تخصص کافی درمورد آناتومی ناحیه تناسلی آقایان، بهترین گزینه برای زگیل‌های تناسلی داخل مجاری ادرار است. در غیر اینصورت ممکن است بیمار بعد از درمان دچار تنگی مجاری ادرار یا عود مجدد بیماری شود.

متخصص جراحی:  با توجه به روش‌هایی که برای درمان زگیل تناسلی مورد استفاده قرار می‌گیرد، بهترین گزینه‌ای که می‌توانید به عنوان دکتر زگیل تناسلی انتخاب کنید، متخصص جراح است. دکتر جراح با تسلط کامل به انواع روش‌های جراحی، لیزر و کرایوتراپی زگیل تناسلی علاوه بر داشتن تجربه کافی در درمان انواع زگیل‌های کوچک و بزرگ، از امکانات و تجهیزات کامل هم برخوردار است.

دکتر زگیل تناسلی 

واکسن
گارداسیل یک واکسن چهارگانه است. گارداسیل سبب پیشگیری از ابتلا به انواعی از ویروس که عامل زگیل تناسلی و سرطان هستند می‌شود. استفاده از این واکسن برای زنان از ۹ تا ۲۶ سال و مردان از سن ۱۲ تا ۲۶ سال توصیه می‌شود.
کاندوم
کاندوم از انتقال ویروس اچ‌پی‌وی جلوگیری می‌کند. مگر آنکه ویروس از پوست ناحیه‌ای که کاندوم نمی‌پوشاند منتقل شود.
شستشو
شستشوی مناسب اندام‌های جنسی بعد از آمیزش جنسی برای از بین بردن هرگونه کثیفی لازم است.

زگیل تناسلی در مردان و زنان

زگیل تناسلی و راه‌های پیشگیری

فرم رزرو نوبت​​​​​​​

با تکمیل فرم زیر همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت:

ثبت

اطلاعات شما با موفقیت ثبت شد و همکاران در اسرع وقت با شما تماس میگیرند.

سبد خرید