عمل بواسیر با لیزر (درمان هموروئید)

توسط متخصص هموروئید - بواسیر
​​​​​​​ 
با لیزر co2 دکا ایتالیا

بدون بیهوشی، بدون بستری شبانه، بدون درد، درمان در 30دقیقه

چرا این مطب بهترین انتخاب شماست؟

1: استفاده از لیزر ایتالیایی دکا که دقت میکرونی دارد، به بافت‌های سالم آسیب نمی‌زند و در نتیجه مدت نقاهت را کاهش میدهد.
2: دکتر مهسا توکل سالها بر روی درمان بواسیر، شقاق، فیستول ، آبسه مقعدی و کیست مویی با لیزر متمرکز است.
3بهداشتی بودن مطب و تعداد پرسنل بالا و مجرب برای رسیدگی به امور بهداشتی و نظافتی، شما می‌بایست در مطبی تمیز و ایزوله درمان را انجام دهید تا درگیر بیماری عفونی نشوید.
4: دکتر توکل تعداد روزانه 20عمل جراحی نشیمنگاه انجام می‌دهند که این موضوع خیال بیمار را برای مراجعه به یک پزشک متبحر راحت می‌نماید.
5: استفاده از ساکشن بلع ویروس در اتاق جراحی، این ساکشن تخصصی باعث می‌گردد، اگر بیمار قبلی به ویروسی مبتلا باشد این ویروس را به فرد دیگر منتقل نشود. اعم از هپاتیت، ایدز، کرونا و ...  

بسیاری از افراد به دلیل اینکه از صحبت کردن درباره بیماری‌های نشیمنگاهی خجالت می‌کشند برای مراجعه به پزشک بی‌میل هستند ولیکن بایستی بدانید پزشک مورد نظر شما، روزانه تعداد زیادی درمان ناحیه مقعد انجام می‌دهد. لذا خجالت شما کاملاً بی مورد است و درمان شما برای پیشگیری از عواقب خطرناک هرچه زودتر ضروری و واجب می‌باشد.

درمان بواسیر با لیزر co2 و ترکیب کوتر Smart

بعضی از بیمه‌های تکمیلی ممکن است بخشی از هزینه لیزر هموروئید را به عهده بگیرند، اما برای اطلاعات دقیق‌تر باید از بیمه مربوطه سوال کنید.​​​​​​​

درمان بواسیر (هموروئید) در گذشته با استفاده از تیغ جراحی انجام می‌گردید که بیماران ناچار به تحمل درد و مشکلات عمل جراحی بوده‌اند. اما در حال حاضر این نوع عمل بواسیر روشی تقریبا منسوخ شده به حساب می‌آید و کمتر دیده می‌شود که فردی ریسک جراحی با تیغ و عوارض آن از جمله بیهوشی و درد و نقاهت طولانی را بپذیرد.

با توجه به اینکه روش‌های درمان در علم پزشکی همواره در حال به روز رسانی و پیشرفت می‌باشند؛ عمل بواسیر با لیزر، امروزه جایگزین جراحی‌های سنتی شده و به دلیل نتایج رضایت بخشی که تا کنون داشته مورد استقبال بیماران و پزشکان قرار گرفته‌است. درمان بواسیر با لیزر یک عمل سرپایی به حساب می‌آید و تحت بی‌حسی موضعی دیگر نیازی به تیغ جراحی و بخیه نمی‌باشد.
ظرافت عمل در ناحیه نشیمنگاهی برای جلوگیری از آسیب به بافت سالم اطراف آن بسیار حائز اهمیت است؛ که برای انجام ظریف این عمل، در این مطب با استفاده از بهترین روش که روش ترکیبی می‌باشد؛ تجهیزاتی که هر کدام کاربرد خاص خودشان را دارا می‌باشند؛ برای رسیدن به نابودی کامل هموروئید استفاده می‌شود.

روش ترکیبی چگونه انجام می شود؟
در این روش که توسط متخصصین این مطب در حال انجام می‌باشد؛ پزشک در صورت نیاز از هر دو نوع تجهیزات، یعنی لیزر پرتوان co2 و کوتر به صورت هم‌زمان برای یک بیمار استفاده می‌کند. لیزر پرتوان co2 جهت برش دقیق و سریع ناحیه و با تابش اشعه مستقیم و بدون درد و کوتر برای نابودی کامل بیماری و مسدود کردن مویرگ‌های برش داده شده توسط لیزر پرتوان استفاده می‌شوند، تا دقت و سرعت در روند درمان و هم نابودی کامل بیماری حاصل شود. در روش ترکیبی بیمار بلافاصله بعد از درمان بواسیر مرخص می‌شود و به زندگی عادی خود برمی‌گردد.

مزایای درمان بواسیر (هموروئید) به روش ترکیبی
- درمان بواسیر (هموروئید) با لیزر ایتالیایی دکا به صورت سرپایی در مطب و بدون بیهوشی و با بی‌حسی موضعی قابل انجام است.
- نیاز به بستری و استراحت مطلق نمی‌باشد و فرد می‌تواند بلافاصله به محل زندگی و پس از چند روز به کارهای روزانه بپردازد.
- لیزر در هنگام برش با بافت تماس مستقیمی ندارد، بنابراین احتمال انتقال بیماری های عفونی به حداقل ممکن می‌رسد.
- همزمان با عمل بواسیر با لیزر می‌توان درمان شقاق، آبسه مقعد و فیستول را نیز انجام داد.
- بیمار خونریزی زیادی را تجربه نمی‌کند و ترمیم سریعتر زخم منجر به کوتاه شدن دوره نقاهت می‌شود.
- احتمال بروز عفونت که یکی از عوامل احساس درد بعد از عمل است کاهش می‌یابد.
- بیمار نیازی به پانسمان و مراقبت‌های طاقت فرسا ندارد.
- درمان در کمتر از نیم ساعت قابل انجام است.
- عوارضی مشابه عوارض درمان بواسیر با تیغ به دنبال ندارد.
- احتمال بازگشت هموروئید(بواسیر) در روش ترکیبی بسیار پایین است.

درمان همورویید با دستگاه لیزر co2 دکا
درمان بواسیر داخلی و خارجی

بیماری هموروئید یا بواسیر با ورم و واریسی شدن وریدهای واقع در دیواره‌ی راست روده و مقعد به وجود می‌آید. بالشتک‌های بواسیر بخشی از ساختمان طبیعی بدن انسان هستند و فقط زمانی که دچار تغییرات غیرطبیعی شوند بدل به یک بیماری آسیب‌شناسانه می‌شوند. مویرگ‌های مقعد تحت تأثیر فشار بیش از حد متورم می‌شوند و توانایی بازگشت خون به سمت قلب را از دست می‌دهند. این فشار ممکن است مربوط به بارداری، بلند کردن اجسام سنگین یا زور زدن‌های مکرر در هنگام دفع مدفوع سفت و سخت باشد. توده‌ی هموروئیدی ایجاد شده در داخل یا خارج از مقعد می‌تواند درد یا خونریزی ایجاد کند.
احساس پری رکتوم (راست روده) و تخلیه‌ی ناکامل آن پس از اجابت مزاج از دیگر نشانه‌های هموروئید است. خارش در منطقه مقعد معمولاً نشانه‌ی اختصاصی بیماری بواسیر نیست اما ممکن است توده‌ی بواسیری از تمیز کردن مناسب و صحیح مقعد جلوگیری کند و منجر به خارش شود.
بواسیر انواع مختلفی دارد که تشخیص نوع آن کمک بزرگی به درمان بهتر و سریع‌تر بیماری خواهد کرد. بواسیر داخلی بیشتر مربوط به درون مقعد و قسمت بالایی محل اتصال بین مقعد و رکتوم است. البته گاهی اوقات بواسیر داخلی به خارج مقعد کشیده می‌شود که بواسیر یا هموروئید پرولاپس نامیده می‌شود. بواسیر داخلی معمولاً یک توده‌ی غیرقابل مشاهده است و درد ایجاد نمی‌کند، اما خونریزی حین اجابت مزاج و پس از آن از علایم بارز این بیماری است که شدت آن کم بوده و معمولاً منجر به کم‌خونی نمی‌شود، اما احتمال بروز کم خونی وجود دارد. بواسیر خارجی با مشاهده‌ی مقعد قابل رویت است و در زیر محل اتصال آنورکتال تشکیل می‌شود. یک نوع خاص از بواسیر خارجی منجر به ایجاد لخته خون دردناک خواهد شد که هموروئید ترمبوزه نام دارد.

بواسیر های داخلی با توجه به شدت بیماری دارای درجه بندی می‌باشند:
درجه I: بدون فروافتادگی و فقط رگ‌های خونی برجسته ایجاد می شود؛ در این مرحله هموروئیدداخل کانال آنال متورم می‌شود ولی پایین‌تر از خط دندانه‌ای نمی‌آید.
درجه II: فروافتادگی هنگام نشستن اما همراه بازگشت خودکار؛ در این مرحله هموروئید در قسمت پایین‌تر از خط دندانه‌ای پرولاپس یافته ولی با فشار دادن آن به جای اصلی بازمی‌گردد.
درجه III: فروافتادگی هنگام نشستن و نیازمند بازگرداندن با دست؛ در این مرحله هموروئید با زور زدن یا اجابت مزاج بیرون زدگی می‌یابد و با وارد کردن فشار بر روی توده اندازه آن کاهش می‌باید.
درجه IV: فروافتادگی و غیرقابل برگشت با دست؛ هموروئید به‌طور دائم بیرون زدگی می‌یابد و غیرقابل بازگشت است.
اگر چه این تقسیم‌بندی دچار محدودیت است ولی برای انتخاب روش درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

​​​​​​​عوارض بیماری هموروئید (بواسیر)

عوارض هموروئید نادر می‌باشند و عبارتند از:
آنمی: از دست دهی مزمن خون ناشی از همورویید منجر به آنمی (ناکافی بودن سلول‌های خونی قرمز) خواهد شد که باعث خستگی و ضعف می‌شود .
همورویید محتقن: چنانچه خون رسانی به همورویید داخلی قطع شود، هموروئید دچار اختناق می‌گردد که منجر به درد شدید و منتهی به مرگ بافتی (قانقاریا) خواهدشد.

درمورد هموروئید (بواسیر) بدانیم

همورویید خارجی در زیر پوست ناحیه مقعد قرار دارد در هنگام تحریک دچار خارش و خونریزی می‌شود. گاهی اوقات خون در هموروئید خارجی تجمع یافته و لخته یا ترومبوز تشکیل می‌دهد که منتج به درد شدید و التهاب می‌گردد. زمانی که رگ‌های اطراف مقعد تحت فشار قرار می‌گیرند، منبسط شده و دچار آماس و برجستگی می‌شوند. رگ‌های متورم (هموروئید) تحت افزایش فشار در ناحیه رکتوم تحتانی شکل می‌گیرند. عواملی که منجر به فشار افزوده می‌شوند عبارتند از:
- سفتی مدفوع در حین خروج
- نشستن طولانی مدت در دستشویی
- اسهال مزمن و یا یبوست مزمن
- چاقی
- بارداری
- جماع از مقعد 
- همچنین ارث نیز در ابتلا به هموروئید دخیل می‌باشد.
- میزان ابتلا به هموروئید با افزایش سن نیز بیشتر می شود چراکه بافت‌های حمایت کننده رگ‌های رکتوم و مقعد با افزایش سن ضعیف و دچار کشیدگی می‌شوند.

درمان بواسیر یاهمورویید با دستگاه لیزر co2 دکا

علت بواسیر چیست؟

بسته به اینکه نوع هموروئید خارجی، داخلی، خونی و ترومبوزه است هر چه سریعتر باید برای درمان به آن اقدام کرد زیرا عوارض کلی درمان نکردن این بیماری شامل موارد زیر است:

- ابتلا به کم خونی به دلیل خونریزی طولانی مدت از بواسیر
- افزایش درد و ناراحتی و ایجاد مشکل در دفع
- ایجاد زمینه برای ابتلا به سایر بیماری‌های ناحیه مقعد از قبیل شقاق و آبسه و ایجاد عفونت
درمان همورویید با دستگاه لیزر co2 دکا

عوارض درمان نکردن هموروئید یا بواسیر 

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

خونریزی در حین خروج مدفوع معمول‌ترین نشانه همورویید است. ولیکن خونریزی از رکتوم می‌تواند در دیگر بیماری‌های گوارشی (از جمله سرطان کولورکتال و سرطان مقعد) نیز اتفاق بیافتد. بدون مشورت با پزشک، خونریزی را به هموروئید ربط ندهید.
پزشک تست‌ها و آزمایشات بالینی ترتیب خواهد داد تا بتواند همورویید را تشخیص بدهد و دیگر بیماری‌های خطرناک احتمالی را رد کند. شما بایستی توصیه‌های پزشکی را در صورت ابتلا به همورویید دردناک، خونریزی‌های مکرر و یا شدید دنبال کنید.
چنانچه علائم همورویید همراه با تغییر در وضعیت روده‌ای باشد و یا چنانچه مدفوعی سیاه، خرمایی رنگ و یا در ترکیب با خون و لخته‌های خونی دارید بدون هیچ‌گونه تعللی به پزشک مراجعه نمایید. این گونه مدفوع‌ها می‌توانند علامت خونریزی‌های شدیدتر در دیگر جاهای دستگاه گوارش باشند.
در صورت تجربه مقادیر زیادی خونریزی از مقعد، سرگیجه، ضعف و غش به اورژانس مراجعه شود.

​​​​​​​آمادگی برای مراجعه به پزشک 

شما می‌توانید از طریق آماده کردن اطلاعات ضروری به پزشک خود کمک کنید. در این قسمت پیشنهاداتی به منظور آمادگی بیشتر برای جلسه ویزیت را بیان می‌داریم:

•    از محدودیت‌های پیش از ویزیت مطلع شوید. زمانیکه قرار جلسه ویزیت را ترتیب می‌دهید سوال کنید آیا لازم است پیش از جلسه محدودیتی در برنامه معمول خود ایجاد کنید.
•    علائم و نشانه‌هایی که تجربه کرده‌اید را یادداشت نمایید و نیز طول مدتی که متوجه آنها شده‌اید را ذکر نمایید.
•    اطلاعات شخصی و کلیدی خود را یادداشت نمایید (از جمله عادات معمول روده‌ای و نوع برنامه غذایی به ویژه میزان دریافت فیبر غذایی‌تان).
•    لیستی از تمامی داروهای دریافتی خود تهیه کنید. از جمله هر نوع ویتامین و یا مکملی که دریافت می‌کنید.
•    سوالات خود را برای پرسیدن از پزشک یادداشت نمایید.
•    پاسخ سوالات پزشک را بدانید.

معمولاً پزشک‌تان سوالاتی از شما خواهد پرسید از جمله:

•    اولین بار چه زمانی دچار علائم اولیه خود شدید؟
•    عادات معمول روده‌ای شما به چه شکل می‌باشد؟
•    رژیم غذایی دریافتی‌تان حاوی چه میزان فیبر می‌باشد؟
•    آیا تا کنون فردی از خانواده شما مبتلا به هموروئید، سرطان کولون، سرطان رکتوم و یا سرطان مقعد بوده‌است؟​​​​​​​

روش‌های تشخیص بیماری هموروئید(بواسیر):

همورویید خارجی به راحتی از طریق مشاهده توسط پزشک قابل تشخیص است. در همورویید داخلی پزشک یک انگشت پوشیده با دستکش پلاستیکی را داخل رکتوم خواهدکرد. از آنجاییکه هموروییدهای داخلی بیش از حد نازک و حساس هستند، پزشک در جهت آزمودن و بررسی بخش تحتانی کولون و رکتوم از آنوسکوپ، پروکتوسکوپ و یا سیگموئیدوسکوپ استفاده خواهدکرد. این ابزارها  لوله‌هایی منعطف و داروی نور هستند که امکان مشاهده درون مقعد و رکتوم را برای پزشک فراهم می‌کنند.
پزشک در موارد زیر بررسی‌های بیشتر و گسترده‌تری از طریق استفاده از کولونوسکوپی صورت می‌دهد:
- علائم و نشانه‌های شما نشانگر بیماری گوارشی دیگری باشند.
- شما دارای فاکتورهای خطر سرطان کولورکتال باشید.
- بالای 50 سال سن دارید و در طول 10 سال کولونوسکوپی نداشته اید.​​​​​

درمان همورویید با دستگاه لیزر co2 دکا

مراجعه به پزشک لزوما به معنی جراحی و درمان های پیچیده نیست و ممکن است دکتر از روش دارو درمانی و تجویز قرص و پمادهای موضعی برای درمان بیماری شما استفاده کند.​​​​​​​

رژیم غذایی

رژیم غذایی فردی که به تازگی درمان بواسیر انجام داده باید ساده و مقوی باشد. پس از طی این دوره تاکید بر مصرف غذاهای پر فیبر است. زیرا خوراکی‌های حاوی فیبر نقشی اساسی در رفع یبوست و خشکی مزاج دارند.
افزون بر فیبر، افزایش مصرف مایعات مثل آب نیز یکی دیگر از مواردی است که می‌تواند به رفع و درمان یبوست کمک نماید. حداقل میزان آب مصرفی 8 لیوان در طول روز است.

مراقبت از زخم

اولین مورد برای مراقبت از زخم رعایت بهداشت مقعد و شستشوی مداوم آن است. برای این منظور می‌توانید از آب و شوینده‌های بی‌بو نیز کمک بگیرید. ولی از زیاده روی در شستشو و خشک کردن مقعد بپرهیزید زیرا این امر خود موجب تحریک و التهاب بیشتر مقعد خواهدشد.
ترشحات مخاطی مقعد تا چندین روز پس از جراحی امری طبیعی محسوب می شود و نیاز به نگرانی ندارد. در این حالت می توانید از پانسمان و یا پدهای بهداشتی استفاده نمایید. اما در صورت بروز علائم هشدار دهنده مانند تب، خونریزی شدید و یا التهاب به پزشک خود اطلاع دهید.

کاهش درد

به منظور کاهش درد احتمالاً پزشک مصرف داروهای مسکن را تجویز می‌کند. اما انجام راهکارهای دیگر نیز می‌تواند در این امر تاثیرگذار باشد. برای این منظور می‌توانید از کمپرس یا تشت آب گرم استفاده نمایید. این روش می‌تواند به سرعت درد بیمار را کاهش دهد.

درمان همورویید با دستگاه لیزر co2 دکا

مراقبت‌های بعد از درمان بواسیر (هوروئید)

درمان همورویید با دستگاه لیزر co2 دکا

آیا بیماران مبتلا به بیماری التهابی روده می‌توانند جراحی هموروئید انجام دهند؟
در افرادی که مبتلا به بيماري‌هاي التهابي روده هستند، هرنوع عمل جراحي مقعد و دستکاری پوست اطراف آن ممنوع است زيرا زخم آنها باتاخير ترميم مي‌شود و حتي ممكن است اصلا ترميم نشود. اگر اين افراد هموروئید بيرون زده و يا خونريزي داشته باشند و نياز به عمل جراحي ضروري باشد مي‌توان از روش رابربند هموروئید استفاده كرد.
درد بعد از عمل جراحی هموروئید چگونه است؟
بسته به وسعت جراحی و روش جراحی درد بعد از عمل جراحی هموروئید متفاوت است. معمولا بعد از جراحی سنتی هموروئید بیمار دوره نقاهت طولانی و درد و خونریزی را تا 2 ماه تجربه می‌کند. اما در جراحیبه روش ترکیبی با لیزر CO2 ایتالیایی دکا، بیمار تنها یک شب استراحت می‌کند و در کمتر از یک هفته بهبودی کامل می‌یابد. البته کنترل یبوست برای جلوگیری از عود و آسیب به ناحیه درمان شده بسیار مهم است.
بهترین روش عمل جراحی هموروئید کدام است؟
بهترین روش این جراحی با
لیزر CO2 ایتالیایی دکا انجام می‌شود. زیرا در حین انجام درمان لیزر به بافت سالم آسیب نمی‌رساند. به دلیل انجام ظریف درمان هموروئید با لیزر دیگر نیازی به بخیه نیست و جراحی بدون درد و خونریزی انجام می‌شود.
تجربه عمل بواسیر چگونه است؟
افرادی که تجربه جراحی عمل بواسیر یا همان هموروئید را هم به روش سنتی و هم با لیزر دارند اظهار می‌کنند که جراحی با لیزر بسیار راحت‌تر از جراحی سنتی است. این افراد از عمل‌های مکرر جراحی سنتی و درد زیاد و دوره نقاهت طولانی جراحی سنتی شکایت می‌کنند. این در حالی است که بعد از عمل جراحی هموروئید به روش ترکیبی به نتیجه دلخواه رسیده‌اند و دوره نقاهت بسیار کوتاه و بدون درد و خونریزی را تجربه کرده‌اند.
هزینه عمل جراحی هموروئید یا بواسیر چگونه تخمین زده می‌شود؟
بسته به این که جراحی با لیزر و یا روش‌های سنتی انجام شود هزینه درمان هموروئید متفاوت خواهدبود. این که بیمار زمان درمان بواسیر دچار بیماری‌های دیگر مثل شقاق و آبسه مقعد باشد نیز در تعیین این هزینه موثر خواهدبود.
اگر هموروئید درمان نشود چه عوارضی دارد؟
اگر هموروئید داخلی باشد ممکن است بیمار دچار خونریزی‌های شدید و پرولاپس هموروئید شود و اگر هموروئید خارجی باشد بیمار درد زیادی را علاوه بر خونریزی خواهدداشت. به علاوه ممکن است لخته خون در پاکه هموروئید گیرکند و تبدیل به هموروئید ترومبوزه دردناک شود.

سولات در مورد همورویید

سوالات متداول بیماران در مورد هموروئید

غذاهای پرفیبر بخورید: میوه، سبزیجات و غلات سبوس‌دار بخورید. از این طریق مدفوع نرم شده و حجم آن افزایش می‌یابد درنتیجه از سفت شدن مدفوع جلوگیری می‌شود (سفت شدن مدفوع  عاملی است که منجر به هموروئید می‌شود و یا در صورت ابتلا علائم آن را تشدید می‌کند). فیبر را به تدریج وارد برنامه غذایی خود کنید تا دچار مشکلات ناشی از گاز نشوید.

مایعات فراوان بنوشید: روزانه 6 تا 8 لیوان آب و دیگر مایعات (به جز الکل) بنوشید چراکه در تشکیل مدفوع نرم کمک کننده است.

استفاده از مکمل‌های فیبر: بیشتر افراد در رژیم‌های غذایی خود میزان توصیه شده فیبر (20تا35 گرم در روز)  را دریافت نمی‌کنند. مطالعات نشان داده‌اند که مکمل‌های فیبر مانند متاموسیل و سیتروسل علائم کلی هموروئید را بهبود می‌بخشند و از خون ریزی ناشی از هموروئید می‌کاهند. این محصولات به تشکیل مدفوع نرم در زمان‌های منظم کمک می‌کنند. چنانچه از مکمل‌های فیبر استفاده می‌کنید نوشیدن روزانه حداقل 8 لیوان آب یا مایعات دیگر را فراموش نکنید. در غیر این صورت مکمل فیبر خود منتهی به یبوست یا تشدید علائم آن می‌شود.

خودتان را سفت نکنید: زور زدن و یا نگه داشتن نفس در حین دفع مدفوع، فشار بیشتری را در رگ‌های رکتوم تحتانی ایجاد می‌کند.
​​​​​​​
سریعاً در هنگام حس دفع به دستشویی بروید: چنانچه مدفوع خود را نگه دارید و حس دفع برطرف بشود، مدفوع سفت خواهد شد و عبور و دفع  آن سخت خواهدشد.


درمان همورویید با دستگاه لیزر co2 دکا

روش‌های پیشگیری از ابتلا به بیماری

سبد خرید