درمان هموروئید و بواسیر با لیزر co2 ایتالیا

توسط متخصصین و فوق تخصصان آنورکتال (درمان ناحیه مقعد)

درمان و عمل بواسیر (هموروئید) با لیزر co2 ایتالیا

بدون بیهوشی، بدون بستری شبانه، درمان در 30دقیقه

در عمل یا جراحی سنتی بواسیر (هموروئید) با تیغ، بر خلاف جراحی با لیزر ناحیه بزرگ تری از بافت اطراف بواسیر آسیب می بیند که این موضوع باعث عوارضی به شرح زیر می گردد:

 • درد بیشتر پس از جراحی
 • افزایش مدت زمان درمان
 • نیاز به استراحت بیشتر
 • عدم امکان رانندگی یا حضور در محل کار

​​​​​​​به همین دلیل استفاده از لیزر در درمان بیماری بواسیر به شدت توصیه می شود.
معایب و عوارض جراحی سنتی بواسیر

معایب و عوارض جراحی سنتی بواسیر

درمان بواسیر با لیزر حدودا دوران نقاهت خاصی ندارد و فقط بیمار تا یک هفته بعد از عمل سوزش خفیفی را تجربه می کند.
البته لازم به ذکر است که طول درمان لیزر بواسیر به میزان حاد بودن بواسیر نیز بستگی دارد و هرچه ابعاد زائده هموروئید بزرگتر باشد، در هنگام عمل سطح بزرگتری توسط لیزر بریده می شود و این موضوع طول درمان را بالاتر می برد.
اما به طور کلی طول درمان لیزر بواسیر به شدت از جراحی سنتی کمتر است و بیمار بلافاصله پس از عمل جراحی می تواند به زندگی عادی خود بازگردد و حتی امکان رانندگی های کوتاه مدت را نیز دارد.

طول درمان لیزر بواسیر چقدر است؟

طول درمان لیزر بواسیر چقدر است؟

بسته به نوع هموروئید هر عمل جراحی با لیزر بین 4 تا 6 میلیون تومان هزینه دارد. لازم به ذکر است که با توجه به شرایط بیمار ممکن است بیمار نیاز به بیش از یک عمل جراحی داشته باشد. در این صورت توصیه ها و راهنمایی های لازم توسط متخصصین ما به بیمار ارائه و عمل های جراحی لازم بر روی بیمار انجام می گردد.

هزینه ی درمان بواسیر یا هموروئید با لیزر

هزینه ی درمان بواسیر (هموروئید) با لیزر

در زیر می توانید ویدیو نظرات بیمارانی که در مطب درمان فوری بواسیر خود را درمان کرده اند مشاهده کنید:

تجربه بیماران درمان بواسیر با لیزر

تصویر بواسیر داخلی و خارجی

بواسیر های داخلی با توجه به شدت بیماری دارای درجه بندی می‌باشند:

 • درجه I: بدون فروافتادگی و فقط رگ‌های خونی برجسته ایجاد می شود؛ در این مرحله هموروئیدداخل کانال آنال متورم می‌شود ولی پایین‌تر از خط دندانه‌ای نمی‌آید.
 • درجه II: فروافتادگی هنگام نشستن اما همراه بازگشت خودکار؛ در این مرحله هموروئید در قسمت پایین‌تر از خط دندانه‌ای پرولاپس یافته ولی با فشار دادن آن به جای اصلی بازمی‌گردد.
 • درجه III: فروافتادگی هنگام نشستن و نیازمند بازگرداندن با دست؛ در این مرحله هموروئید با زور زدن یا اجابت مزاج بیرون زدگی می‌یابد و با وارد کردن فشار بر روی توده اندازه آن کاهش می‌باید.
 • درجه IV: فروافتادگی و غیرقابل برگشت با دست؛ هموروئید به‌طور دائم بیرون زدگی می‌یابد و غیرقابل بازگشت است.
 • اگر چه این تقسیم‌بندی دچار محدودیت است ولی برای انتخاب روش درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در ادامه درمورد بواسیر بیشتر بدانیم

     بیماری هموروئید یا بواسیر با ورم و واریسی شدن وریدهای واقع در دیواره‌ی راست روده و مقعد به وجود می‌آید. بالشتک‌های بواسیر بخشی از ساختمان طبیعی بدن انسان هستند و فقط زمانی که دچار تغییرات غیرطبیعی شوند بدل به یک بیماری آسیب‌شناسانه می‌شوند. مویرگ‌های مقعد تحت تأثیر فشار بیش از حد متورم می‌شوند و توانایی بازگشت خون به سمت قلب را از دست می‌دهند. این فشار ممکن است مربوط به بارداری، بلند کردن اجسام سنگین یا زور زدن‌های مکرر در هنگام دفع مدفوع سفت و سخت باشد. توده‌ی هموروئیدی ایجاد شده در داخل یا خارج از مقعد می‌تواند درد یا خونریزی ایجاد کند.
    احساس پری رکتوم (راست روده) و تخلیه‌ی ناکامل آن پس از اجابت مزاج از دیگر نشانه‌های هموروئید است. خارش در منطقه مقعد معمولاً نشانه‌ی اختصاصی بیماری بواسیر نیست اما ممکن است توده‌ی بواسیری از تمیز کردن مناسب و صحیح مقعد جلوگیری کند و منجر به خارش شود.
     بواسیر انواع مختلفی دارد که تشخیص نوع آن کمک بزرگی به درمان بهتر و سریع‌تر بیماری خواهد کرد. بواسیر داخلی بیشتر مربوط به درون مقعد و قسمت بالایی محل اتصال بین مقعد و رکتوم است. البته گاهی اوقات بواسیر داخلی به خارج مقعد کشیده می‌شود که بواسیر یا هموروئید پرولاپس نامیده می‌شود. بواسیر داخلی معمولاً یک توده‌ی غیرقابل مشاهده است و درد ایجاد نمی‌کند، اما خونریزی حین اجابت مزاج و پس از آن از علائم بارز این بیماری است که شدت آن کم بوده و معمولاً منجر به کم‌خونی نمی‌شود، اما احتمال بروز کم خونی وجود دارد. بواسیر خارجی با مشاهده‌ی مقعد قابل رویت است و در زیر محل اتصال آنورکتال تشکیل می‌شود. یک نوع خاص از بواسیر خارجی منجر به ایجاد لخته خون دردناک خواهد شد که هموروئید ترمبوزه نام دارد.

​​​​​​​عوارض بیماری هموروئید (بواسیر)
عوارض هموروئید نادر می‌باشند و عبارتند از:

 • آنمی: از دست دهی مزمن خون ناشی از هموروئید منجر به آنمی (ناکافی بودن سلول‌های خونی قرمز) خواهد شد که باعث خستگی و ضعف می‌شود .
 • هموروئید محتقن: چنانچه خون رسانی به هموروئید داخلی قطع شود، هموروئید دچار اختناق می‌گردد که منجر به درد شدید و منتهی به مرگ بافتی (قانقاریا) خواهدشد.

هموروئید خارجی در زیر پوست ناحیه مقعد قرار دارد در هنگام تحریک دچار خارش و خونریزی می‌شود. گاهی اوقات خون در هموروئید خارجی تجمع یافته و لخته یا ترومبوز تشکیل می‌دهد که منتج به درد شدید و التهاب می‌گردد. زمانی که رگ‌های اطراف مقعد تحت فشار قرار می‌گیرند، منبسط شده و دچار آماس و برجستگی می‌شوند. رگ‌های متورم (هموروئید) تحت افزایش فشار در ناحیه رکتوم تحتانی شکل می‌گیرند. عواملی که منجر به فشار افزوده می‌شوند عبارتند از:

 • سفتی مدفوع در حین خروج
 • نشستن طولانی مدت در دستشویی
 • اسهال مزمن و یا یبوست مزمن
 • چاقی
 • بارداری
 • جماع از مقعد 
 • همچنین ارث نیز در ابتلا به هموروئید دخیل می‌باشد.
 • میزان ابتلا به هموروئید با افزایش سن نیز بیشتر می شود چراکه بافت‌های حمایت کننده رگ‌های رکتوم و مقعد با افزایش سن ضعیف و دچار کشیدگی می‌شوند.
علت بواسیر چیست؟

علت بواسیر چیست؟

بسته به اینکه نوع هموروئید خارجی، داخلی، خونی و ترومبوزه است هر چه سریعتر باید برای درمان به آن اقدام کرد زیرا عوارض کلی درمان نکردن این بیماری شامل موارد زیر است:

- ابتلا به کم خونی به دلیل خونریزی طولانی مدت از بواسیر
- افزایش درد و ناراحتی و ایجاد مشکل در دفع
- ایجاد زمینه برای ابتلا به سایر بیماری‌های ناحیه مقعد از قبیل شقاق و آبسه و ایجاد عفونت
عوارض درمان نکردن هموروئید یا بواسیر

عوارض درمان نکردن هموروئید یا بواسیر 

​​​​​​​شما می‌توانید از طریق آماده کردن اطلاعات ضروری به پزشک خود کمک کنید. در این قسمت پیشنهاداتی به منظور آمادگی بیشتر برای جلسه ویزیت را بیان می‌داریم:

•    از محدودیت‌های پیش از ویزیت مطلع شوید. زمانیکه قرار جلسه ویزیت را ترتیب می‌دهید سوال کنید آیا لازم است پیش از جلسه محدودیتی در برنامه معمول خود ایجاد کنید.
•    علائم و نشانه‌هایی که تجربه کرده‌اید را یادداشت نمایید و نیز طول مدتی که متوجه آنها شده‌اید را ذکر نمایید.
•    اطلاعات شخصی و کلیدی خود را یادداشت نمایید (از جمله عادات معمول روده‌ای و نوع برنامه غذایی به ویژه میزان دریافت فیبر غذایی‌تان).
•    لیستی از تمامی داروهای دریافتی خود تهیه کنید. از جمله هر نوع ویتامین و یا مکملی که دریافت می‌کنید.
•    سوالات خود را برای پرسیدن از پزشک یادداشت نمایید.
•    پاسخ سوالات پزشک را بدانید.

مراجعه به پزشک برای درمان بواسیر یا همورویید

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

خونریزی در حین خروج مدفوع معمول‌ترین نشانه هموروئید است. ولیکن خونریزی از رکتوم می‌تواند در دیگر بیماری‌های گوارشی (از جمله سرطان کولورکتال و سرطان مقعد) نیز اتفاق بیافتد. بدون مشورت با پزشک، خونریزی را به هموروئید ربط ندهید.
پزشک تست‌ها و آزمایشات بالینی ترتیب خواهد داد تا بتواند هموروئید را تشخیص بدهد و دیگر بیماری‌های خطرناک احتمالی را رد کند. شما بایستی توصیه‌های پزشکی را در صورت ابتلا به هموروئید دردناک، خونریزی‌های مکرر و یا شدید دنبال کنید.
چنانچه علائم هموروئید همراه با تغییر در وضعیت روده‌ای باشد و یا چنانچه مدفوعی سیاه، خرمایی رنگ و یا در ترکیب با خون و لخته‌های خونی دارید بدون هیچ‌گونه تعللی به پزشک مراجعه نمایید. این گونه مدفوع‌ها می‌توانند علامت خونریزی‌های شدیدتر در دیگر جاهای دستگاه گوارش باشند.
در صورت تجربه مقادیر زیادی خونریزی از مقعد، سرگیجه، ضعف و غش به اورژانس مراجعه شود.

آمادگی برای مراجعه به پزشک

​​​​​​​​​​​​​​•    اولین بار چه زمانی دچار علائم اولیه خود شدید؟
•    عادات معمول روده‌ای شما به چه شکل می‌باشد؟
•    رژیم غذایی دریافتی‌تان حاوی چه میزان فیبر می‌باشد؟
•    آیا تا کنون فردی از خانواده شما مبتلا به هموروئید، سرطان کولون، سرطان رکتوم و یا سرطان مقعد بوده‌است؟​​​​​​​

معمولا پزشکان چه سوالاتی از شما می پرسند؟

مراجعه به پزشک لزوما به معنی جراحی و درمان های پیچیده نیست و ممکن است دکتر از روش دارو درمانی و تجویز قرص و پمادهای موضعی برای درمان بیماری شما استفاده کند.​​​​​​​

همورویید خارجی به راحتی از طریق مشاهده توسط پزشک قابل تشخیص است. در همورویید داخلی پزشک یک انگشت پوشیده با دستکش پلاستیکی را داخل رکتوم خواهدکرد. از آنجاییکه هموروییدهای داخلی بیش از حد نازک و حساس هستند، پزشک در جهت آزمودن و بررسی بخش تحتانی کولون و رکتوم از آنوسکوپ، پروکتوسکوپ و یا سیگموئیدوسکوپ استفاده خواهدکرد. این ابزارها  لوله‌هایی منعطف و داروی نور هستند که امکان مشاهده درون مقعد و رکتوم را برای پزشک فراهم می‌کنند.
پزشک در موارد زیر بررسی‌های بیشتر و گسترده‌تری از طریق استفاده از کولونوسکوپی صورت می‌دهد:
- علائم و نشانه‌های شما نشانگر بیماری گوارشی دیگری باشند.
- شما دارای فاکتورهای خطر سرطان کولورکتال باشید.
- بالای 50 سال سن دارید و در طول 10 سال کولونوسکوپی نداشته اید.​​​​​

روش‌های تشخیص بیماری هموروئید(بواسیر)

مراقبت‌های بعد از درمان بواسیر (هوروئید)

اولین مورد برای مراقبت از زخم رعایت بهداشت مقعد و شستشوی مداوم آن است. برای این منظور می‌توانید از آب و شوینده‌های بی‌بو نیز کمک بگیرید. ولی از زیاده روی در شستشو و خشک کردن مقعد بپرهیزید زیرا این امر خود موجب تحریک و التهاب بیشتر مقعد خواهدشد.
ترشحات مخاطی مقعد تا چندین روز پس از جراحی امری طبیعی محسوب می شود و نیاز به نگرانی ندارد. در این حالت می توانید از پانسمان و یا پدهای بهداشتی استفاده نمایید. اما در صورت بروز علائم هشدار دهنده مانند تب، خونریزی شدید و یا التهاب به پزشک خود اطلاع دهید.

پد بهداشتی برای مراقبت از زخم

مراقبت از زخم

رژیم غذایی فردی که به تازگی درمان بواسیر انجام داده باید ساده و مقوی باشد. پس از طی این دوره تاکید بر مصرف غذاهای پر فیبر است. زیرا خوراکی‌های حاوی فیبر نقشی اساسی در رفع یبوست و خشکی مزاج دارند.
افزون بر فیبر، افزایش مصرف مایعات مثل آب نیز یکی دیگر از مواردی است که می‌تواند به رفع و درمان یبوست کمک نماید. حداقل میزان آب مصرفی 8 لیوان در طول روز است.​​​​​​​

رژیم غذایی

​​رژیم غذایی

به منظور کاهش درد احتمالاً پزشک مصرف داروهای مسکن را تجویز می‌کند. اما انجام راهکارهای دیگر نیز می‌تواند در این امر تاثیرگذار باشد. برای این منظور می‌توانید از کمپرس یخ یا تشت آب گرم استفاده نمایید. این روش می‌تواند به سرعت درد بیمار را کاهش دهد.

کمپرس یخ برای کاهش درد

کاهش درد

 • غذاهای پرفیبر بخورید: میوه، سبزیجات و غلات سبوس‌دار بخورید. از این طریق مدفوع نرم شده و حجم آن افزایش می‌یابد درنتیجه از سفت شدن مدفوع جلوگیری می‌شود (سفت شدن مدفوع  عاملی است که منجر به هموروئید می‌شود و یا در صورت ابتلا علائم آن را تشدید می‌کند). فیبر را به تدریج وارد برنامه غذایی خود کنید تا دچار مشکلات ناشی از گاز نشوید.
 • مایعات فراوان بنوشید: روزانه 6 تا 8 لیوان آب و دیگر مایعات (به جز الکل) بنوشید چراکه در تشکیل مدفوع نرم کمک کننده است.
 • استفاده از مکمل‌های فیبر: بیشتر افراد در رژیم‌های غذایی خود میزان توصیه شده فیبر (20تا35 گرم در روز)  را دریافت نمی‌کنند. مطالعات نشان داده‌اند که مکمل‌های فیبر مانند متاموسیل و سیتروسل علائم کلی هموروئید را بهبود می‌بخشند و از خون ریزی ناشی از هموروئید می‌کاهند. این محصولات به تشکیل مدفوع نرم در زمان‌های منظم کمک می‌کنند. چنانچه از مکمل‌های فیبر استفاده می‌کنید نوشیدن روزانه حداقل 8 لیوان آب یا مایعات دیگر را فراموش نکنید. در غیر این صورت مکمل فیبر خود منتهی به یبوست یا تشدید علائم آن می‌شود.
 • خودتان را سفت نکنید: زور زدن و یا نگه داشتن نفس در حین دفع مدفوع، فشار بیشتری را در رگ‌های رکتوم تحتانی ایجاد می‌کند.​​​​​​​​​​​​​​
 • سریعاً در هنگام حس دفع به دستشویی بروید: چنانچه مدفوع خود را نگه دارید و حس دفع برطرف بشود، مدفوع سفت خواهد شد و عبور و دفع  آن سخت خواهدشد.
روش‌های پیشگیری از ابتلا به بیماری بواسیر

روش‌های پیشگیری از ابتلا به بیماری بواسیر

سوالات متداول بیماران در مورد بواسیر

سوالات متداول بیماران در مورد هموروئید

سبد خرید